Přečtěte si více o Waterguard

Náš systém již více než 30 let chrání tisíce norských rodin před škodami způsobenými vodou

Výjimečné technologie ze Skandinávie

Waterguard je norská společnost specializující se na vývoj systémů pro prevenci úniku vody. Společnost byla založena bývalým inženýrem společnosti Norsk Hydro Johnem Asheimem začátkem devadesátých let. Waterguard je nejrozšířenější systém ochrany před únikem na trhu a je instalován ve více než 500 000 domácnostech v Norsku. Přispěli jsme k záchraně společnosti tisíci kilogramů CO2, dávno předtím, než se udržitelnosti věnovala taková pozornost, jakou má dnes.

Na oblíbenosti získává značka Waterguard také na českém a slovenském trhu, kde působíme již téměř 5 let. Vzhledem k tomu, že ani u nás nejsou mrazivé teploty v zimním období nic neobvyklého, začalo mnoho zákazníků hledat způsoby, jak ochránit své nemovitosti. Systém Waterguard a Waterguard+ používá každý rok stále více zákazníků v České republice i na Slovensku. Se vznikem systému Abra v roce 2021, který jsme v té době zároveň přinesli na náš trh, se na nás opět začalo obracet stále více zákazníků. Ruku v ruce s rostoucím trendem smart domácností, se na našich trzích ujal také systém Abra, který nabízí jednoduché a inteligentní ovládání domácnosti spojené s maximální bezpečností a prevencí před riziky.

Historie značky Waterguard

1990

Začátky Waterguardu

Příběh společnosti Waterguard začal psát John Åsheim, inženýr Norsk Hydro, který se začátkem 90. let rozhodl vyvinout produkt, který by mohl zabránit úniku vody a poškození nemovitostí.

1990

2004

Waterguard přebírají Lars Nilsen a Lani Invest.

Produkt vyvinutý společností Åsheim nebyl na trhu příliš známým, dokud společnost nekoupili Block-Watneeier a investor Lars Nilsen. Waterguard poté postupně dobyl velkou část rezidenčního i komerčního trhu svými produkty na ochranu proti vytopení.

2004

2010

Nové předpisy

Úřady v Norsku zavedly Stavební technické předpisy TEK10 pro řešení rostoucího rozsahu škod způsobených vodou. Výsledkem byl jasný požadavek na ochranu proti úniku ve všech nových budovách a poptávka po Waterguardu se skutečně zrychlila.

2010

2019

Příchod do ČR a SK

Značka Waterguard přichází na český a slovenský trh.

2019

2021

Waterguard a Fell Tech se spojují

Waterguard, lídr v oblasti ochrany před únikem vody, spojuje své síly s Fell Tech, lídrem v oblasti inteligentní bezpečnosti internetu věcí. Představuje se ekosystém Abra, který nabízí platformu typu vše v jednom pro ochranu před únikem vody, protipožární ochranu, kontrolu energie a další.

2021

2022

Vysoký standard ochrany proti úniku

Waterguard se stává průmyslovým standardem ochrany proti úniku s produkty, které splňují nejvyšší požadavky. Waterguard už má více než 500 000 norských domů a jejich počet se každoročně zvyšuje o 75 000.

2022

2023

Waterguard+

Waterguard+, který byl uveden na trh v roce 2023, představuje revoluci v řešeních IoT od Fell Tech a nabízí pokročilé monitorování a prevenci úniku. Tento systém, který zabraňuje škodám způsobeným vodou, kombinuje minimalizaci škod s udržitelností, propojený s digitálními cloudovými systémy pro profesionály a koncové zákazníky.

2023

2024

Nové technologie

Do Abralife postupně integrujeme nové technologie, čímž se stává plnohodnotným a výkonným systémem pro správu domácnosti. Také rozšiřujeme naši působnost do dalších států EU.

2024