Waterguard+ pro bytové domy

Automatická ochrana proti úniku vody pro bytová družstva, byty, komerční a bytové domy.

Automatická ochrana proti vytopení pro bytové domy a větší stavební bloky

Waterguard+ se skvěle hodí k detekci úniku vody ve stupačkách a podobných instalacích se senzorem na každém patře a uzavíráním vody z centrálního bodu, kde je nainstalován i Linkbox+ (Gateway). Linkbox+ je vybaven páskou se senzorem, požaduje-li se detekce úniku i na tomto místě.

Jak Wateguard funguje?

Naším doporučeným řešením pro ochranu bytů a bytových jednotek se společnými systémy teplé vody je instalace Waterguard+ na hlavní přívod studené a teplé vody v domě. To poskytuje efektivní celkové zabezpečení domácnosti s možností dodatečné funkcionality pro sledování teploty a vlhkosti pomocí bezdrátových senzorů.

V každém bytě jsou nainstalovány bezdrátové senzory úniku vody. Tyto senzory doporučujeme rozmístit do všech částí bytu, kde hrozí únik vody, především však do kuchyní, koupelen a kolem toalety. Senzory v případě úniku vody vyšlou signál do ventilu Waterguard+

Dále jsou v každém bytě nainstalovány dva ventily na přívodech teplé i studené vody, které jsou propojeny s centrální jednotkou Linkobx+. V případě, že senzory detekují únik vody, ventil Waterguard+ ihned automaticky uzavře hlavní přívod vody a vy tak předejdete dodatečnému poškození nábytku či jiného vybavení bytu.

Aplikace pro správu bytového domu

Portál Abralife je přizpůsoben pro předsedy představenstev v bytových družstvech a kondominiích, nyní kompatibilní s Waterguard+.

Portál poskytuje komplexní přehled ochrany proti úniku vody, inteligentních detektorů kouře a kontroly přístupu ve všech jednotkách. Můžete také přidat nouzové kontakty pro okamžitá upozornění v případě úniku vody nebo požáru.

S bezdrátovým mesh protokolem WiMEA jsou zajištěny spolehlivé notifikace i bez internetového připojení. Pro větší bezpečnost lze požární alarm připojit k poplašné stanici, která reaguje nepřetržitě.

Následující varianty systému Waterguard+ jsou vhodné pro bytové domy, družstva či komerční objekty.

Objednat Waterguard+ se smart systémem Abra

Pro objednávky a více informací nás prosím kontaktuje na: objednavky@waterguard.cz  nebo využijte kontaktní formulář níže. 

Proč si vybrat Waterguard+

Osvědčené funkce jsme zachovali a navíc přidali moderní konektivitu. Waterguard+ je základem ekosystému inteligentních funkcí prostřednictvím Abralife.

Waterguard podporuje požadavky udržitelnosti a zajišťuje klasifikaci Breeam pro certifikaci budov. V případě nepředvídaných událostí se systém aktivuje a vy jste okamžitě informováni, takže se můžete cítit bezpečně, bez ohledu na to, kde se nacházíte.

Automatická ochrana
proti úniku

Chrání před poškozením vodou automatickým vypnutím vody v případě úniku. V případě neočekávaných událostí vás systém okamžitě upozorní přes aplikaci Abra ve vašem chytrém telefonu.

Ochrana před
mrazem a vlhkostí

Chrání před poškozením mrazem a vlhkostí monitorováním teploty a vlhkosti. Pokud hrozí riziko mrazu, systém automaticky odstaví přívod vody, čímž zabrání poškození.

Kontrola
dodávek vody

Ovládá přívod vody jednoduše a efektivně prostřednictvím vyhrazené aplikace. Pomocí několika kohoutků můžete otevřít nebo zavřít vodu, ať jste kdekoli.

Dálkové ovládání
cez aplikaci

Monitoruje a ovládá zařízení v domácnosti prostřednictvím aplikace Abralife. S Waterguard+ můžete reagovat na upozornění, vytvářet scény a upravovat nastavení, ať jste kdekoli.

Sleva na pojištění
stavby a domu

Ušetřete peníze na pojištění budov a domácností instalací Waterguard+ propojeného s cloudem. Některé pojišťovny oceňují zvýšenou bezpečnost a mohou poskytnout slevu na pojištění nemovitosti.