Únik vody? S Waterguard+ na něj můžete zapomenout

Společnost Waterguard pochází z Norska. Věnují se zamezení technických problémů v domácnostech, jako je např. únik vody. Jen pro zajímavost, v Norsku jsou úniky vody vážným a nákladným problémem, který se týká mnoha majitelů nemovitostí. Podle statistik dochází k úniku vody každých 8 minut a tyto úniky stojí společnost zhruba 3,4 miliardy norských korun ročně, což je zhruba 300 milionů eur. V průměru se při úniku vody uvolní i kolem 300 kg CO2 na jednu renovaci po poškození. S Waterguard+, inteligentním, integrovaným řešením, můžeme snížit dopad na životní prostředí i náklady spojené s úniky vody.

Integrovaný systém který zastaví únik vody

Waterguard+ je automatický ventil, který zastaví únik vody a zároveň je integrován s ekosystémem Abra. Kromě vypnutí vody při zjištění úniku, systém nyní poskytuje možnost detekce vlhkosti a teploty. Detekce vlhkosti poskytuje umožňuje přesněji odhalit několik typů poškození vodou, zatímco monitorování teploty dává systému Waterguard+ možnost automaticky vypnout vodu při zjištění nízké teploty, kde existuje riziko, že potrubí v domě nebo budově může zamrznout.

Investováním do systémů Waterguard+ a Abra mohou majitelé domů a správci budov aktivně přispět k udržitelnější budoucnosti a zároveň snížit finanční zátěž spojenou s úniky vody. Jelikož stále více lidí a organizací se rozhoduje pro instalaci těchto inteligentních řešení, celkový vliv na společnost a životní prostředí bude stále významnější.

Další články